Bahçeli’den, Akbelen’deki eylemcilere çok sert sözler: Gezi Parkı…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla Akbelen’de maden ocağı sahasındaki ağaç kesimini protesto eden eylemcilere çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, “Günbegün eriyen bir partinin ve marjinal yedeklerinin Akbelen’den bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmak için her alçaklığa tevessül ve teşebbüs ettikleri açıktır.” dedi.

“NÖBETÇİ PROVOKATÖRLER”

MHP lideri açıklamasında, Muğla’daki Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde, maden sahasının ağaç kesilerek genişletilmek istenmesine yönelik tepkilere de değindi. “Muğla Akbelen’de başta CHP Genel Başkanı olmak üzere, nöbetçi provokatörlerin günlerdir iç huzuru tahrip çabası gözümüzden kaçmamıştır.” diyerek konuştu.

Bahçeli, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“AKBELEN’DE BİR GEZİ PARKI KALKIŞMASI ÇIKARMAYA TEŞEBBÜS ETTİKLERİ AÇIKTIR”

Akbelen’deki eylemcilerin protestolarına yönelik Gezi Parkı kalkışması benzetmesinde bulunan Bahçeli, “Günbegün eriyen bir partinin ve marjinal yedeklerinin Akbelen’den bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmak için her alçaklığa tevessül ve teşebbüs ettikleri açıktır. Ortak aklın sükûtuyla beraber sinerjisini ve siyaset dengesini kaybedip yoğun iç kargaşanın tutsağı haline düşen ve hatta kongresini dahi yapmaktan aciz olan CHP yönetiminin her konuda krize oynadığı görülmektedir.” dedi.

“CHP BAŞKANININ AKBELEN’DE BOY GÖSTERMESİ ŞUURSUZLUK ÖRNEĞİDİR”

Akbelen’deki protestolarda boy gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik de konuşan Bahçeli, “Muğla Akbelen’de FETÖ ve PKK iltisaklı kriminal tiplere eylem alanı açan, sözde çevreci örgütlere çanak tutan, yasa dışı sol gruplarla kol kola girip olay çıkarmak için fırsat kollayan CHP yönetimi, siyasi komaya girmesine neden olan yüksek tansiyonu bir kanaldan Türkiye’ye yaymanın çabasındadır. CHP Genel Başkanı’nın etrafı çevrelenmiş, aleyhine olacak şekilde çember gittikçe daralmışken Akbelen’de boy göstermesi başka bir sorumsuzluk ve şuursuzluk örneğidir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x