Bahçesinden kaybolan köpeği, sosyal medyada yayınladığı “10 bin TL ödül” ilanıyla bulundu

Konya’da Seyit ve Şerife Mercan çifti, müstakil evlerinin bahçesinde besledikleri kulübesinden kaybolan “Fifi” adını verdiği köpeklerini, sosyal medyadan, “Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül” ilanı sayesinde buldu. Köpeği parkta bulduğunu öne sürüp, ödülü almak için irtibata geçen B.O. (37)  hakkında, “açıktan hırsızlık” suçundan adli işlem başlatıldı. 

Meram ilçesi Lale Bahçe Mahallesi’nde oturan Seyit Mercan ve eşi Şerife Mercan’ın besledikleri Terrier cinsi Fifi adını verdikleri köpek, 21 Temmuz’da müstakil evlerinin bahçesindeyken kayboldu. Çevrede arama yapan çift, köpeklerinin izine rastlamayınca, çalındığına kanaat getirip polise gidip şikayetçi oldu. Çift, ardından da sosyal medya üzerinden, “Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül” ilanı yayınladı. İlanın yayınlanmasından birkaç saat sonra Ş.K. adlı bir kadın, yanında B.O. ile birlikte telefonla arayıp, köpeği parkta bulduğunu, vaat ettikleri para ödülü karşısında teslim edebileceğini söyledi. Mercan çifti, Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği ekipleriyle, belirtilen adrese gitti. Köpek, Mercan ailesine teslim edildi.

B.O.’nun çelişkili konuşmaları ve davranışları üzerine iki kişi şüphe üzerine gözaltına alındı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kalan iki kişiden, “yaralama” suçundan 7 kaydı olan B.O. hakkında “açıktan hırsızlık” suçundan adli işlem başlatıldı. 

“Evladım gibi baktım”

Köpeğe evlatları gibi baktığını belirten ​Şerife Mercan, “Köpeği sahiplendiğimizde 2 aylıktı. Geldiğinde çok bakımsızdı, tüyleri dökülmüştü. Veterinere götürdük ve gerekli tedavilerini yaptırdık. Bebek şampuanıyla duş yaptırdım, tüylerini taradım, temizledim. Aynı kendi evladım gibi baktım. Sabah, öğlen, akşam yemekleri düzenli verdim. Sürekli kontrol ederek bu hale getirmiştik ama  maalesef, ‘Fifi’mizi çaldılar. Çok üzüldük. Kızlarım da her gün ağladı ama evimize geri döndü ve çok mutluyuz” dedi.  

“Ödül ilanı sayesinde kavuştuk”

Köpeklerine ödül ilanı sayesinde kavuştuklarını belirten Seyit Mercan ise şunları söyledi:

”Köpeğimiz kulübesinden ve bahçeden başka bir yere gitmez. Köpeğimiz kendisi kaybolmadı, kesinlikle bahçeye girip kulübesinden çıkarıp çaldılar. Kaybolduktan sonra 2 gün psikolojimiz bozuldu ve polise gidip, şikayetçi olduk. Çünkü bu tür cins köpekleri çalıp, para karşılığı başka birilerine satıyorlar.  Polis, araştırma yaparken,  sosyal medyadan ‘Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül’ diye ilan yayınladım. Çünkü o şekilde çıkacağını biliyorum. İlandan sonra 2 gün geçti ve sosyal medya üzerinden ulaştılar. ‘Köpeğin bizde köpeğini tarif eder misin?’ dediler. Tarif ettim. Boğazındaki tasmasına, ziline, rengine kadar. Daha sonra bana, ‘Köpeğin bizde ama almak için başına koyduğun ödülü verirsen köpeğini geri veririz’ dediler. Ben de Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği ekiplerine ulaştım. Sağ olsunlar onlar da operasyon düzenledi. Sonra işte Fifi’mize kavuştuk.”  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x