Cemal Canpolat: Kimse parmak sallayarak CHP’yi dizayn edemez

CHP İstanbul İl Başkanlığı adaylığını açıklayan Cemal Canpolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, “Yol arkadaşlarım” diye seslendiği CHP’lileri bugün saat 18.00’de il binasında yapılacak basın toplantısına davet etti.

Canpolat toplantıda, “İstanbul’u alacağız, Türkiye’yi alacağız, Cumhurbaşkanlığı’nı alacağız. Yılgınlık yok, suskunluk yok, korkaklık yok. Bize oy veren 25 buçuk milyon adına direnmeye, mücadele etmeye, onların onurunu korumaya hazır mısınız? 25 milyon oy veren yurttaşlarımızın her birine saygılar sunuyorum, her birine hürmetler sunuyorum… Bu düzeni değiştireceğiz. Emeğin, yoksulun, işçinin düzenini kuracağız. Bu düzeni değiştirmeye hazır mıyız?” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na, daha önce İl Başkanlığı görevinde bulunan Cemal Canpolat, aday olduğunu, bugün il başkanlığı önünde de tekrar etti. Canpolat, “Bu çınarın gölgesinde Türkiye’nin ötekilerine, farklı düşüncede olanlara, bizim gibi düşünmeyenlere, tıpkı Cumhuriyet’in kurulduğu gün gibi herkesin yeniden bu ulu çınarın altında toparlanmasının mücadelesini vereceğiz” diye konuştu.

ANKA’nın haberine göre Cemal Canpolat’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

YENİDEN AYAĞA KALDIRMAYA HAZIR MISINIZ: “Artık yeniden ayağa kalkma zamanının geldiği CHP örgütü, ayağa kalkmaya hazır mı? Bu saltanat düzenini yıkmaya hazır mı? Parti içerisinde barışı, sevgiyi yeniden yeşertmeye hazır mı? Belediye başkanlarının, il başkanlarının, ilçe başkanlarının, merkez yöneticilerin, bütün örgütün, sahipsiz olan örgütün, kimsesiz olanlarla birlikte barış içinde yeniden ayağa kalkmaya hazır mıyız?

CHP’DE GÖREV VERİLİR: Buraya, il başkanı oldunuz, neden bir daha oldunuz sorusu sorulmadan önce kendim cevap vereyim; CHP’de görev verilir, ihtiyaç duyulduğu anda CHP’nin herhangi bir alanında ilçe yönetiminde, ilçe başkanlığında, komisyonda CHP’de çaycılık yapma görevi de verilse biz bu görevi yapmaya hazır olduğumuzu verilen görevi yapmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum.

ULU ÇINARIN ALTINDA TOPARLANMANIN MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ: 100 yıl önce yedi düvele karşı mücadele etmiş, uluslararası sermayeyi, emperyalist güçleri, Anadolu’da Çanakkale’de denize döken Türkiye halkı, büyük çınarın üyeleri, bu gerici saltanata karşı mücadele verip gericiliği yenen, uluslararası sermayeye diz çöktüren, tam bağımsız Türkiye’yi kuran büyük çınarın üyeleri; sevgilerin, yeniden bu çınarın ayağa kalkmasına ihtiyacı vardır. Bu çınarı ayağa kaldırmak için geldik. Bu çınarın gölgesinde Türkiye’nin ötekilerine, farklı düşüncede olanlara, bizim gibi düşünmeyenlere, tıpkı Cumhuriyet’in kurulduğu gün gibi herkesin yeniden bu ulu çınarın altında toparlanmasının mücadelesini vereceğiz.

GENEL BAŞKANIMIZA SALDIRARAK YENİ BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ: CHP’yi öyle kimse yandaş televizyonlarda el sallayarak, parmak göstererek tepeden kimse CHP’yi dizayn edemez. Bir yenileşmeye ihtiyaç var mı, elbette var, yeni kadrolara ihtiyaç var mı elbette var. Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan Genel Başkanımıza saldırarak, itibarsızlaştırarak, siz CHP’ye yeni bir şey yapamazsınız. Biz bu yenileşmeyi birlikte yapacağız.

HANGİ TAVRI KOYDUNUZ: CHP’de yenilenme olacak, nasıl olacak? Yukarıda üç, beş medyanın yönlendirmesiyle tepeden söylemlerle 25, 30 yıldır bu partide milletvekili olup hiç değişmeyenlerle değişimi sağlamak mümkün değildir. Ne ile yapacağız, nasıl yapacağız bu değişimi? CHP, yönetiminde olacaksın, 20 yıl bir tek şeye muhalefet etmeyeceksin… 20 yıl bir tek şeyi eleştirmeyeceksin, 20 yıl bir kez ön seçim demeyeceksin, ön seçim kaldırıldığında kaldırılması için el kaldıracaksın, 20 yıldır 45 il başkanını son seçimde 45 il başkanı aday olduğunda bunun 40 tanesini milletvekili listelerine koymayacaksınız… Hangi değişimden hangi tavrı koydunuz bu örgütün lehine?

SİZ BU MÜCADELEYE HAZIR MISINIZ: Daha dün seçimden önce söylenenlerle seçimden sonra tersini yaptığı, yaşamın her alanında işçinin, emeklinin, yoksulun, sahipsizin mağdur olduğu, evine ekmek götüremeyen işsizler için, torununa harçlık veremeyen emekliler için aday oldum. Bunların haklarını ayağa kaldırma için sizinle birlikte mücadele etmeye geldim. Siz bu mücadeleye hazır mısınız?

İSTANBUL’U ALACAĞIZ, TÜRKİYE’Yİ ALACAĞIZ, CUMHURBAŞKANLIĞI’NI ALACAĞIZ: CHP’nin İstanbul adayını, Sayın İmamoğlu’nu belediye başkanı yapmaya hazır mısınız? İstanbul’u alacağız, Türkiye’yi alacağız, Cumhurbaşkanlığı’nı alacağız. Yılgınlık yok, suskunluk yok, korkaklık yok. Bize oy veren 25 buçuk milyon adına direnmeye, mücadele etmeye, onların onurunu korumaya hazır mısınız? 25 milyon oy veren yurttaşlarımızın her birine saygılar sunuyorum, her birine hürmetler sunuyorum. Eksiklerimiz, yanlışlarımız oldu ama bu dönem sisteme, düzene karşı mücadele verilen bir dönemdir. Bu düzeni değiştireceğiz. Emeğin, yoksulun, işçinin düzenini kuracağız. Bu düzeni değiştirmeye hazır mıyız? Yeniden İstanbul’da başlayarak partideki sevgisizliği ortadan kaldıracağız. Partimizi yeniden bir büyük aile, büyük çınarın gölgesi altına herkesi toplayacağız. Dışarıya vereceğimiz bir tek kişi yok. Kırıp dökeceğimiz bir tek kişi yok. Partinin tamamını kucaklayacağız, dışarıda kalanlar kucaklayacağız. Sevgiyi, başarıyı, emeği öne koyacağız, liyakati öne koyacağız ve CHP’de kavga dönemini bitireceğiz, yeniden CHP’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün yedi düvele karşı savaştığı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacağız. Mücadelesini yürüteceğiz. İyi ki geldiniz, güç verdiniz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x