Şener Üşümezsoy’un İstanbul Depremiyle İlgili Ezber Bozan Açıklamaları Gündem Oldu

Ülkemizdeki birçok uzman, yakın zamanda Marmara Denizi’nde en az 7 büyüklüğünde deprem meydana geleceğini söylüyor. Ancak Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, bu görüşlerin tam aksini savunuyor. Üşümezsoy, sosyal medyada da paylaşılan bir videosunda “İstanbul yani Marmara Bölgesi deprem riskinin en düşük olduğu bölge” ifadelerini kullandı.

Naci Görür, Celal Şengör, Hasan Sözbilir, Haluk Özener gibi uzmanlar, Marmara Bölgesi’nde en az 7 büyüklüğünde deprem beklediklerini sık sık dile getirerek yetkilileri ve vatandaşları uyarıyor.

Son olarak Alman Yer Bilimleri Araştırma Merkezi de Marmara Denizi’nde 7.4 büyüklüğünde deprem beklediklerini açıklamıştı.

Ancak bazı yer bilimciler, bu uzmanların görüşlerinin aksini savunuyor.

Mesela Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Denizi’nde depremin olacağını ama zikredilen şiddetlerin yanlış olduğunu söylüyor.

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ise Marmara Denizi’nde beklenen deprem olmayacağını ve enerjinin 1999 depremleriyle açığa çıktığı görüşünü savunuyor.

Üşümezsoy’un sosyal medyada paylaşılan bir videoda, “İstanbul, yani Marmara Bölgesi Türkiye’nin deprem yönünden en güvenli yer” dediği ortaya çıktı.

İşte Şener Üşümezsoy’un açıklamaları ?

Şener Üşümezsoy’un açıklamaları sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan oldu ?

?

?

?

Bambaşka bir yorum ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x