Yapılan o karşılaştırmaya soruşturma

Eskişehir’de, görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezi’ndeki muayene odası girişindeki monitöre, Atatürk’ün ölüm döşeğindeyken söylediği Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beyin göçü yapan doktorlar için “Giderlerse gitsinler” ifadesini; duvardaki panoya ise, “Deprem bölgesindeki çadırları su basmış. Haberiniz var mı?” yazan Dr. Senem Keser hakkında İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Odunpazarı ilçesine bağlı Alanönü Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 15 yıllık doktor Keser, muayene odasının üzerindeki monitöre, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz 1938” ve “Giderlerse gitsinler 2022”; duvardaki panoya ise, “Deprem bölgesindeki çadırları su basmış. Haberiniz var mı?” yazdı.

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Akar, Keser’in yazdıklarına ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Akar, paylaşımının altına ise Eskişehir Valiliği ve Sağlık Bakanlığı’nı etiketleyerek, “Burası Eskişehir’de bir Aile Sağlık Merkezi. Kapıda Dr. Senem Keser ismi yazıyor. Ekrandaki ifadeden kasıt Cumhurbaşkanımız, tahtadaki yazı depreme dair provokasyon değil mi? Devletin sağlık merkezinde bu nasıl olur? Yetkilileri göreve davet ediyorum” yazdı.

Akar’ın paylaşımından kısa bir süre sonra aile sağlık merkezine ekip gönderildi. Aile hekimi Senem Keser hakkında soruşturma açılırken soruşturmanın hemen ardından Keser’in açığa alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir