Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni parti hazırlığı: “Tayyip Bey’i çok iyi izliyorum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı süreci sonrası İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, yeni parti kurmaya hazırlanıyor. Yerel seçim sonrasını işaret eden Ağıralioğlu, “Partiyi kurmak kolay ancak milletin kalbine kurmak zordur. Zor olanı yapacağız, milletin kalbine kuracağız partiyi. Tayyip Bey’i çok iyi izliyorum.” dedi.

Haber Global’de Çağlar Cilara’nın programında konuşan Ağıralioğlu, “Daha iyisini yapabilmeyi istişareye açtım. Yerel seçimin ardından istişaresini ettiği işi başlattım. İşin sonu memleketi yönetiyoruz iradesiyle buluştuğu gün, o programın bir iradesi vardır ve milletin huzuruna çıkacak. Milletin kalbine kurmak zordur partiyi. Tayyip Bey’i çok iyi izliyorum, neyin nasıl yapıldığına, yapılmadığına...” dedi.

AK Parti’nin oyunun yüzde 30’un altına indiğini iddia eden ve iktidarın tek amacının muhalefeti dağıtmak olduğunu belirten CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın sözlerini de eleştiren Ağıralioğlu, “Olağanüstü bir tespit. Bu siyasi zeka demek ki yenilgide, yenildikçe zekası açılıyor” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x