Cinsel istismar sanığı evlenme sözü verdi dava düştü

Akçakoca ilçesinde yaşayan E.K. ile Y.B. sosyal medyadan geçen yıl tanışıp sevgili oldu. E.K. ile Y.B. daha sonra aile arasında yapılan nişan ve yemekli eğlencenin ardından kızın evinde birlikte yaşamaya başladı. Y.B. evlendiğinde kızın babasına 30 bin TL başlık parası vermesi konusunda da anlaştı.

Bu süreçte Y.B ile birlikte olan E.K. hamile kaldı. Daha sonra babasının kendisini zorla dilendirdiğini iddia edip evden kaçan E.K., nişanlısı Y.B. ile birlikte Bolu’ya gelip metruk bir evde kalmaya başladı.

Paraları bitince polis merkezine giden Y.B. ile E.K.’nin nişanlandığını ve E.K.’nin hamile olduğunu öğrenen polis, çalışma başlattı. Gözaltına alınan Y.B., ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlamasıyla dava açıldı.

“BABAANNEMİN EVİNDE İLİŞKİYE GİRDİK”

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 aydır tutuksuz yargılanan Y.B. hakkında hazırlanan iddianamede, ikilinin verdiği ifadelerde, kendi istekleriyle birlikte oldukları vurgulandı. E.K. iddianame yer alan ifadesinde, şunları kaydetti:

“Babaannem ile birlikte kalıyorum. İki yıl önce okulu bıraktım ve dileniyorum. Y.B. ile 10 Temmuz 2022’de sosyal medya üzerinden tanıştık sevgili olduk. Aramızda imam nikahı yok resmi nikahımız da yok. Düğün gibi bir şey yaptık. Yemekli eğlence yaptık.

Evlenmek için Y.B. babama 30 bin TL başlık parası verecek. Nişanlandıktan sonra Y.B. bizimle birlikte yaşamaya başladı. Biz Akçakoca’da yaşıyoruz. Y.B. ile nişanlandıktan sonra farklı odalarda kalmaya başladık.

Düğünden 1 ay sonra ikizim kalmak için babaanneme gitmiştik. O gün Y.B. ile birlikte aynı odada kaldık. İkimizin rızasıyla cinsel birliktelik yaşadık. Nisanın ortaları olabilir. Cinsel ilişki benim isteğimle oldu. Babam ben dilenmek istemediğim, içki parası getirmediğim için beni dövdü.

Bunun üzerine Y.B. ile kaçıp Bolu’ya geldik. Bolu’da boş bir ev bulduk. Evin kapısı açık camları kırık metruk bir evdi. Burada da kendi isteğimle cinsel ilişki yaşadık. Ailemle kalmak istemiyorum, yurda gitmek istiyorum. Dilenmediğim için babam beni sürekli dövmektedir. Hatta dilenmeye gitmiyorum diye benim saçlarımı kesti”

“BEN KIZIN 16 YAŞINDA OLDUĞUNU SANIYORDUM”

Y.B. ise iddianamede yer alan savunmasında E.K. ile kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Bu yıl mart ayı içerisinde ailemle birlikte E.K.’yi ailesinden istedik. Ailesi de evlenmemizi uygun gördü. İsteme olayından sonra E.K.’nin Akçakoca’daki evinde yaşamaya başladım.

E.K. ile cinsel birliktelik yaşadık ve annesinin haberi vardı. E.K.’nin babası kızını dilendiriyordu, bu yüzden onunla kavga ettim. Birkaç gün sonra Bolu’ya giderek metruk evde kalmaya başladık. Ben kızın 16 yaşında olduğunu biliyordum.”

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık Y.B. ve 8 aylık hamile E.K. ile ailesi ve avukatları hazır bulundu.

Y.B. mahkemede E.K. ile evleneceğini söyleyerek beraatini istedi. Kızın ailesi de Y.B.’den şikayetçi olmadı. Mahkeme, Y.B.’nin evlilik beyanı ve hakkında şikayet olmaması nedeniyle davanın düşmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x