İYİ Parti’de 21 Ekim hazırlığı: ‘İhtişamlı’ kuruluş kutlaması

ANKARA – İYİ Parti 21 Ekim’de Ankara’da düzenleyeceği bir etkinlikle 6’ncı kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Kuruluş yıl dönümüne yakışır, şenlik havasında, yoğun katılımlı bir etkinlik planlayan İYİ Parti’nin kutlamaları aynı zamanda Cumhuriyet’in 100. yılına uygun ‘ihtişamda’ olacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Milli Yükseliş Beyannamesi’ni açıklayacağı etkinlikte Türkiye’nin ekonomiden kalkınmaya tüm sorunlarına çözüm önerileri aktarılacak. Bir manifesto niteliğinde olacak beyanname, 100’üncü yıla özel vurgular da içerecek.

AKŞENER, YEREL SEÇİM KARARINI DAHA YÜKSEK PERDEDEN, BİR KEZ DAHA AKTARACAK

Konuşmasında partisinin yerel seçimde aday çıkarma kararına bir kez daha vurgu yapacak olan Akşener, ‘Hür ve Müstakil İYİ Parti’ iddiasını da daha yüksek perdeden bir kez daha dillendirecek, sebeplerini bir kez daha aktaracak.

‘TÜRKİYE’DE SİYASETÇİLİK OYUNU OYNANIYOR’

Partisinin yerel seçimlerle ilgili kararından geri adım atmayacağını ve Akşener’in 21 Ekim’de bu kararı bir kez daha, güçlü bir biçimde dile getireceğini belirten İYİ Parti Başkanlık Divanı üyesi Naci Cinisli, “İttifak sistemi Türkiye’yi çürütüyor. Bu sistemde hiçbir parti kendi siyasetini, kendi felsefesini ortaya koyamıyor. Biz Türkiye’de bir siyasetçilik oyunu oynandığını düşünüyoruz ve bu oyunun dışına çıkmak istiyoruz” dedi.

‘KONFOR ALANINDAN RAHATSIZIZ, İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ’

Türkiye’de iktidarın da muhalefetin de söz konusu ‘siyasetçilik oyunu’na dahil olduğunu ifade eden Cinisli, “Biz bu konfor alanından rahatsızız. Bizim bir iddiamız, bir hayalimiz var. Biz Türkiye’yi yönetmek istiyoruz” dedi.

‘KARARIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ, RİSK ALIYORUZ’

Yerel seçimler yaklaşınca İYİ Parti’nin kendi adaylarını çıkarma konusundaki kararından vazgeçeceği yönündeki iddiaları yalanlayan Cinisli, “Böyle bir şey yok. Hayalimiz Türkiye’yi yönetmek ve bunun için samimi bir risk alıyoruz. Kararımızdan vazgeçeceğimizi söyleyenler bu samimi niyetimizle ilgili şüphe uyandırmak isteyenlerdir. Biz yerel seçimlere de, 2028 genel seçimlerine de kendimiz gireceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti’nin kararının muhalefetin İstanbul’u kaybetmesine sebep olabileceğine ilişkin endişelere dair de Cinisli, “Ne malum kaybedileceği? Neden biz kazanmayalım? İYİ Parti’nin çok donanımlı, yetkin bir kadrosu var. Dön dolaş aynı isimler yok. Kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİ’NİN ALTERNATİFİ CHP DEĞİL İYİ PARTİ’

2024 yerel seçimlerini bir ara seçim olarak gördüklerini, 2028’de iktidar olmayı hedeflediklerini ve bunun için çalışacaklarını kaydeden Cinisli, “AK Parti’nin alternatifi CHP değildir ve olmayacaktır. AK Parti’nin alternatifi İYİ Parti’dir” dedi.

AKŞENER’İN ERDOĞAN’A CEVABI

Cinisli’ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’na İYİ Parti’nin de dahil olabileceğine yönelik sözlerini ve bu sözler sonrası Akşener’in paylaştığı “Gelin, siz de aynı bizim gibi 81 ilde kendi adaylarınızla seçime girin’ ifadesini de hatırlattık. “Akşener, Erdoğan’ın çağrısına ‘hayır’ dedi’ yorumu doğru olur mu” sorusuna, Cinisli, “Evet, doğru olur” diyerek yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x