Michelin Yıldızlı Şefi İstifa Ettiren Çıplak Şaka

Fransa’da bulunan Hotel Du Palas isimli lüks restoranda ilginç bir istifa yaşandı. Restoranda yeni işe başlayan komi ‘kabul ritüeli’ olarak çıplak bir halde sandalyeye bağlandı ve saatlerce bekletildi. Michelin yıldızlı şef Aurélien Largeau, restorana yeni alınan bir çalışanın soyularak aşağılayıcı ‘kabul ritüeli’ne maruz bırakıldığı ve olay sırasında kendisinin de orada olduğu iddiaları üzerine istifa etti. Largeau, iddiaların ‘yanlış ve karalayıcı’ olduğunu savundu.

CİNSEL SALDIRI VE ŞİDDET SORUŞTURMASI

The Guardian gazetesinin aktardığına göre, başsavcılık, bu ayın başında olayla ilgili ‘cinsel saldırı ve şiddet’ iddiasıyla soruşturma başlattı.

Söz konusu olay, ilk olarak yerel gazete Sud-Ouest’e yansıdı. Gazetenin haberine göre, işe başlayan bir komi çıplak bir şekilde bir sandalyeye bağlandı, bu esnada ağzına bir elma, anüsüne ise bir havuz koyuldu. İddiaya göre, komi, Largeau da dahil olmak üzere diğer şeflerin olduğu alanda saatlerce bu şekilde bırakıldı.

Fransızcada ‘bizutage’ ya da kabaca bir çeviriyle ‘kabul ritüeli’ olarak bilinen ve ülkede yasak

ŞEFTEN AÇIKLAMA

31 yaşındaki şef Aurélien Largeau ise olayda bir kusurunun olmadığını savunarak basında çıkan haberlerin ‘yanlış ve karalayıcı’ olduğunu ileri sürdü. France Bleu radyosuna yazılı bir açıklama yapan Michelin yıldızlı şef, “Pek çok basın-yayın organınca tarafıma yöneltilen iddiaları resmi olarak yalanlamak ve söz konusu haberlerde bahsedilenlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x