Otomobil devi Türkiye’den çekildiğini duyurdu

Japon otomotiv devi Mazda Türkiye’den çekildi. Şirketten yapılan açıklamada karara ilişkin, “Mazda Motor Türkiye, Türkiye’deki Mazda satış ağını belirsiz süre ile durdurma kararı almıştır. Türkiye’deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlerine ve yedek parça tedarikine devam edilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Uzmanlar Mazda’nın aldığı bu karar ile ilgili olarak Japonya merkezle bir türlü çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motorların olmaması ve diğer iletişim konuları olduğunu belirtirken Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, satış sonrası ve yedek parça için görevine devam edeceği belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, “Mazda Motor Türkiye, Türkiye’deki Mazda satış ağını belirsiz bir süre durdurma kararı almıştır. Türkiye’deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlerine ve yedek parça tedariğine devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Otomobil gazetecisi Halit Bolkan çekilme kararını şu ifadelerle duyurdu:

“Mazda’dan kötü haber. Mazda Motor Türkiye, satış operasyonlarını belirsiz bir süre için durdurdu. Satış sonrası hizmetler devam edecek. Bir MX-5 hayranı olarak çok üzüldüm”

Otomobil gazetecisi Emre Özpeynirci ise Mazda’nın çekilme sebebinin e-Call sorunu, iletişim problemleri ve uygun motorların olmaması olduğunu söyledi.

Özpeynirci Mazdanın bu sene ilk 10 ayda 200 adet sattığını da vurguladı. Özpeynirci’nin açıklaması şu şekilde:

“Mazda satış olarak Türkiye’den çekilmiş!! Şaşırdık mı, tabi ki hayır. Zaten uzun süredir Japonya’dan araç getiremiyorlardı. Düşünün geçen senen sadece 183, bu yıl 10 ayda 200 adet satmışlar. Sebebi açık; Japonya merkezle bir türlü çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motorların olmaması ve diğer iletişim konuları. Hayırlısı olsun.. Ama Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, satış sonrası ve yedek parça için görevine devam edecekmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x