Polatların Avukatı, Dilan ve Engin’in Cezaevi Romantizmini Anlattı: “Elimi Öptü, ‘O Eli Engin de Öpsün’ Dedi”

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarından cezaevinde yatan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinden yeni bir haber geldi. Fenomen ikilinin avukatı Hüseyin Kaya, Engin Polat’ın namaza başladığını açıkladı. Cezaevinde zor zamanlar geçiren Dilan Polat da bazı sureler ezberliyormuş.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=6BP77…

Şatafatlı hayatlarıyla görenlere “nereden geliyor bu paranın kaynağı?” dedirten Dilan ve Engin Polat çiftinin hayatı tepetaklak oldu.

1 Kasım’da gözaltına alınan Dilan ve eşi Engin Polat, emniyette çapraz sorguya alındı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç örgütüne üye olmak’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ ve ‘Vergi kanununa muhalefet’ suçlarını işledikleri tespit edilen Polat çifti 4 Kasım’da tutuklandı.

Tüm Türkiye’nin haftalardır konuştuğu isimlerin başında gelen Polat ikilisi tutuklandıkları günden beri haklarındaki yeni iddialarla adlarından söz ettiriyor.

Polat soruşturması devam ederken yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Dilan ve Engin Polat’ın avukatı Hüseyin Kaya, Fatih Atik’in sunduğu Ankara Masası programına konuk oldu.

Önemli açıklamalarda bulunan avukatın söyledikleri dinleyenleri epey şaşırttı. Kaya, “Dilan Polat, elimi öptü. Elini silmeden abi, Engin’e gideceksin o elini Engin’de öpsün dedi.” ifadelerini kullandı.

“Şimdi benim mübarek elim, iki kişinin aşkına obje olmuş, nesneden çıkıp duygusal bir değer kazanmış oldu.” dedi.

“Ardından Engin de elimi öptü” diyen Hüseyin Kaya, Engin Polat’ın eski haline göre bir hayli farklı birine dönüştüğünün de altını çizdi.

Engin Polat’tan için “Çok büyük bir değişim geçirdi” diyen avukat, “Engin çok değişti; saçını kesti, sakalını kesti, namaza başladı. Ona verdiğim kitapları okuyor” ifadelerini kullandı.

İki ismin de dine yöneldiğini ifade eden avukat Kaya, “Diğer yandan Dilan, sürekli olarak İnşirah Suresi’ni okuyor…” açıklamasında bulundu.

Şimdilerde ayrı cezaevlerinde kalan Dilan ve Engin Polat’ın cezaevinde buluşup buluşmadığı da soruldu.

Avukat Kaya, ‘Evet, Engin ve Dilan Polat cezaevinde görüşüyorlar. Ancak, bu süreçte birbirlerine olan etkileşimleri ve değişimleri oldukça dikkat çekici. Engin’in dini aktivitelere yönelmesi ve Dilan’ın İnşirah Suresi’ne özel bir ilgi göstermesi, bu sürecin önemli bir parçası haline geldi.’ cevabını verdi.

Siz yaşananlara ne diyorsunuz peki? Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x