Sony PlayStation Plus zamlarına sahip çıktı!

Sony, Eylül ayında PlayStation Plus abonelik fiyatlarında değişiklik yaparak zam uygulamış ve bu karar pek çok oyuncu tarafından olumsuz bir şekilde karşılanmıştı. Yapılan bu fiyat artışları sonrasında Sony, kullanıcılarının tepkisini çekmişti. Ancak Sony Interactive Entertainment’ın işletme şefi Eric Lempel, yakın bir röportajda bu kararı savundu ve şirketin bu fiyat değişikliğiyle piyasa koşullarına uyum sağlamak zorunda kaldığını açıkladı.

Eric Lempel, fiyat artışını gerekçelendirirken şunları söyledi: “Dünyadaki hemen her şey gibi biz de fiyatlarımızı gözden geçirmek ve piyasa koşullarına göre ayarlamak zorundayız. Diğer pek çok abonelik hizmetinin aksine, uzun yıllardır dünyanın %85’lik kısmı için PlayStation Plus fiyatlandırmasına dokunmadığımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. Dolayısıyla, ilk kez böyle bir değişiklik yapma ihtiyacı hissettik.”

Sony PlayStation Plus zamlarına sahip çıktı!

Yeniden düzenlenen PlayStation Plus fiyatlarına göz atacak olursak, Essential abonelik önceden 59,99 dolardan 79,99 dolara, Extra abonelik 99,99 dolardan 134,99 dolara ve Premium abonelik ise 119,99 dolardan 159,99 dolara yükseldi. Bu artışlar, oyun dünyasının önemli bir parçası olan PlayStation Plus’ın geleceğini şekillendiren bir değişiklik olarak kabul ediliyor.

Lempel, bu kararın alınmasındaki temel nedenin, PlayStation Plus’ın sürekli olarak daha fazla içerik ve hizmet sunma amacı olduğunu da belirtti. Sony, kullanıcılarına daha fazla oyun, özel içerikler, indirimler ve diğer avantajlar sunmayı hedefliyor. Bu nedenle, yeni fiyatlandırma modeli, bu ek hizmetlerin sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla hayata geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x