Xiaomi’nin yeni mekanik klavyesi satışa sunuldu

Xiaomi’nin tasarım ve teknolojiyi buluşturan yeni TKL mekanik klavyesi, minimalist ve şık siyah tasarımıyla dikkat çekiyor. 87 tuşlu kompakt yapısı sayesinde daha az yer kaplayan bu klavye, sayısal tuş takımını çıkartarak masaüstü düzeninizde daha fazla alan yaratıyor. Windows ve Mac işletim sistemleri ile uyumlu olan bu ürün, kullanıcılarına çok yönlülük ve pratiklik sunuyor.

Xiaomi’nin TKL klavyesi, hem Bluetooth hem de 2.4G kablosuz bağlantı seçenekleri ile donatılmış olup, aynı zamanda kablolu olarak da kullanılabiliyor. Bağlantı modlarını değiştirmeye yarayan özel tuşlar da bulunmakta. Klavyede, tuş karakterlerinin parlak ve net görünmesini sağlayan beyaz arka ışık ile birlikte gelen çift renk enjeksiyon kalıp yöntemiyle üretilmiş keycap’ler kullanılmış. Altı farklı ışık efekti ile kişisel çalışma alanınızı renklendirebilirsiniz.

Xiaomi’nin yeni mekanik klavyesi satışa sunuldu

Her tuş vuruşunda tam bir anti-ghosting özelliği sunan ve güvenilir bir yazma deneyimi için uydu ekseni teknolojisini kullanan iki tip mekanik anahtar seçeneği var: lineer VC-Pro ve dokunsal VB-Pro. Xiaomi bu klavyeyle, kullanıcıların kişisel tercihlerine göre tuş hissini özelleştirmelerine olanak tanıyor. Her bir tuşun 50 milyon kez basılabilme ömrü olduğu belirtiliyor.

Xiaomi TKL klavye, üç farklı eğim açısıyla ergonomik bir kullanım sunuyor. Böylece uzun süreli kullanımlarda bile bilek baskısını azaltıp konfor sağlıyor. Bilimsel tuş düzeni ve büyük tuşlar için özel olarak ayarlanmış uydu ekseni teknolojisiyle, her bir tuş vuruşunu tutarlı ve stabil bir hale getiriyor. Klavye, hem Windows hem de macOS düzenlerine uygun olarak tasarlanmış, böylece her iki işletim sistemi kullanıcılarına da hitap ediyor. Bluetooth modunda ise üç cihaza kadar hafızasında tutarak hızlı geçiş yapmanıza imkan tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x