Youcef Atal, İsrail-Hamas paylaşımı nedeniyle 7 maç men cezası aldı

Nice defans oyuncusu Youcef Atal’ın, İsrail-Hamas savaşıyla ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle Ligue 1 tarafından yedi maç men cezası aldığı açıklandı.

Nice geçen hafta Atal’ı ikinci bir emre kadar kadro dışı bırakmış ve Atal’ın davranışları için özür dilediğini açıklamıştı. Konunun Fransız futbol federasyonunun etik komitesi tarafından incelenmesinin ardından, Fransız liginin disiplin komisyonu Atal’ı açığa aldı.

Atal’ın görevden uzaklaştırılması, Nice savcılığının Atal hakkında, mesajı internette paylaştığı için “terörizmi savunmak” suçlamasıyla bir ön soruşturma başlatmasının ardından geldi. Savcılık, Atal’ın ayrıca “belirli bir din nedeniyle halkı nefret veya şiddete teşvik etmekten” de soruşturulduğunu söyledi.

Cezayir milli takımında da oynayan 27 yaşındaki Atal, Filistinli bir vaizin iddialara göre antisemit bir açıklama yaptığı bir videoyu yeniden paylaştıktan sonra silerek özür dilemişti.

Instagram hesabından bir açıklama yapan Atal, paylaşımının bazı insanlar için şok edici olduğunu anladığını ve “dünyanın neresinde olursa olsun” şiddetin her türlüsünü kınadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x